Przemysł morski i instalacje przybrzeżne

 • Ruch na kanałach żeglownych z każdym rokiem zyskuje na znaczeniu. Ma on wpływ na światowy transport, łańcuch dostaw, nasz czas wolny oraz na kwestie związane z bezpieczeństwem i obroną narodową. Na świecie pływa ponad 100 000 statków komercyjnych oraz 25 000 okrętów, a także wiele małych statków. Obecnie 90% masy ładunków na całym świecie transportowana jest drogą morską. A dodatkowo branża turystyczna nieustannie zyskuje na popularności, tysiące statków turystycznych przewozi turystów do wspaniałych miejsc na całym świecie.

  Przemysł morski można podzielić na kategorie: oceany, morza, jeziora lub rzeki, po których statki przewożą między portami ładunki lub pasażerów w zależności od zaplanowanych tras. Przemysł przybrzeżny dotyczy jednostek pływających, które są budowane i wyposażane zgodnie ze swoim specjalnym przeznaczeniem, jak chociażby w przypadku farm wiatrowych lub platform wydobywczych. Poprzez obecność coraz większej liczby jednostek wodnych oraz coraz szerszego zakresu i aplikacji, przetwornice AC odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu precyzyjnego i elastycznego sterowania konwersją mocy, co pozwala spełniać wymogi dotyczące procesów zarówno na jednostkach morskich, jak i w zastosowaniach lądowych.

  Maksymalny czas pracy oraz wydajność

  Przetwornice VLT® oraz VACON® zostały zaprojektowane i zbudowane w sposób zapewniający maksymalny czas pracy, wydajność oraz wytrzymałość. Są to czynniki mające kluczowe znaczenie dla branży morskiej, gdzie naprawa i konserwacja muszą być ograniczone do minimum. Przetwornice VLT i VACON posiadają największą ilość zatwierdzeń i certyfikatów udzielonych przez dziewięć organów. Dzięki temu otrzymujesz najszerszy możliwy wybór przetwornic do zastosowań morskich.

  Droga na rynek

  Przemysł morski i przybrzeżny cechuje unikalność ze względu na różne rodzaje jednostek pływających oraz wiele funkcji. Rynek w przypadku różnych jednostek pływających napędzany jest przez światową ekonomię, a każdego roku powstaje około 3000 nowych statków.

  Wybór właściwych partnerów we wczesnej fazie budowy jednostek pływających ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia skutecznego ukończenia projektów. Specjalne zespoły morskie i przybrzeżne Danfoss Drives są przygotowane do rozmów na temat usług związanych z przetwornicami AC oraz kompleksowych układów napędowych dla szerokiej gamy urządzeń pokładowych oraz rozwiązań zasilających. Z ponad 25-letnim doświadczeniem ciężko pracujemy nad utrzymaniem długotrwałych partnerskich relacji. Posiadamy przedstawicielstwa rozsiane na całym świecie, zarówno o zasięgu regionalnym, jak i lokalnym dzięki czemu możemy zaoferować Tobie i Twoim klientom najwyższy poziom usług w branży morskiej i przybrzeżnej.

  Nasze unikalne i nieustannie wzbogacane portfolio przetwornic AC obejmuje wszystkie zastosowania pokładowe w przypadku niskich napięć do 5,5 MW, a także nasze nowe produkty średniego napięcia, które jeszcze bardziej rozszerzają zakres mocy. Nasze portfolio produktów tworzy wartość dodaną dla klientów działających w branży budowy maszyn i systemów, jak również dla operatorów i właścicieli jednostek pływających umożliwiając nam zapewnianie najlepszego możliwego wsparcia dla:

  OEM-ów — posiadamy najlepsze przetwornice dla każdego urządzenia znajdującego się na pokładzie. Aby zwiększyć nasze dopasowanie oraz funkcjonalności dla danego klienta, oferujemy najlepsze metody rozwoju oprogramowania.

  Integratory systemów — posiadamy moduły, podzespoły oraz funkcjonalność dopasowane do każdego napędu, które umożliwiają integratorom systemów wymyślanie i tworzenie najbardziej zaawansowanych systemów przetwornic/zasilania dla jednostek pływających.

  Stocznie — zawsze dostarczamy narzędzia zapewniające właściwe wymiarowanie i umożliwiające dokonanie słusznego wyboru, a także najlepsze profesjonalne i osobiste doradztwo gwarantujące wybór najbardziej opłacalnych przetwornic, otrzymanie wsparcia oraz pakietów serwisowych.

  Architekci okrętowi oraz inżynierowie morscy — dysponujemy najlepszym doświadczeniem oraz wiedzą dotyczącą obecnych urządzeń morskich, którą chcemy się dzielić. Ponadto nieustannie bierzemy udział w badaniach i rozwoju nowych technologii dotyczących budowy jednostek pływających.

  Właściciele statków oraz armatorzy — jesteśmy nastawieni na tworzenie długotrwałych i wydajnych rozwiązań dla wszystkich rodzajów jednostek pływających. W użyciu są setki tysięcy naszych przetwornic, które dzięki swojemu niezawodnemu działaniu oszczędzają pieniądze naszych partnerów.

  Zastosowania

  Nasze solidne i wszechstronne przetwornice doskonale nadają się do zastosowań morskich i przybrzeżnych, gdzie poziomy drgań, temperatury, redundancji i hałasu niosą za sobą wysokie wymagania wobec procesów. Można je znaleźć we wszystkich miejscach na statku, od maszynowni do pokładu ładunkowego, w kabinach oraz podczas dostaw na brzeg i w portach.

  Obszary zastosowania obejmują: wytwarzanie mocy, konwersję mocy, zasilanie energią elektryczną, hybrydyzację, napędy, maszynownie, ogrzewanie i chłodzenie, wentylację, zarządzanie wodą, klimatyzację, maszynerię pokładową oraz obsługę ładunków.

  Z zalet dedykowanych przetwornic przeznaczonych do zastosowań specjalnych czerpią takie urządzenia, jak wentylatory, pompy, sprężarki, skrubery, przekładnie sterujące obrotem i wychylaniem oraz urządzenia sterowe, żurawie, dźwigi, wciągniki, główne urządzenia napędowe, pędniki, wciągarki i napinacze.

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych

Nasze witryny internetowe na