Przetwornice VLT® AQUA oferują jedne z najlepszych na świecie wyników, jeśli chodzi o oszczędność kosztów

 • Koncentrujemy się na sprawności energetycznej na każdym etapie projektowania, z uwzględnieniem efektywności netto po zainstalowaniu nowej generacji przetwornicy częstotliwości AQUA Drive, co oznacza że nabywca otrzymuje przetwornicę częstotliwości gwarantującą oszczędność kosztów nawet do 25% wartości inwestycji w przetwornicę częstotliwości w jej pierwszym roku eksploatacji, w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań z zakresu przetwornic AC. To odpowiada oszczędnościom uzyskiwanym przez wybranie silnika IE 3 zamiast IE 2.

  Pięć energooszczędnych powodów, dla których warto wybrać nową generację VLT® AQUA Drive

  1. Energooszczędna konstrukcja 

  Algorytm sterowania i konstrukcja nowej generacji przetwornic VLT AQUA Drive koncentrują się na zmniejszeniu strat ciepła, aby zmaksymalizować sprawność energetyczną. Podzespoły nigdy nie są obciążane bardziej niż 80% ich wydajności. Ogranicza to straty cieplne i zwiększa sprawność.

  2. Inteligentne zarządzanie chłodzeniem przetwornicy
  Unikalna koncepcja dedykowanego kanału chłodzenia odprowadza do 90% ciepła z pomieszczenia. Powyższe przekłada się na znaczące oszczędności energii, ponieważ nie ma potrzeby stosowania klimatyzacji.

  3. Automatyczne dopasowanie do aplikacji
  Około 90% wszystkich silników jest przewymiarowanych o więcej niż 10%. Funkcja AEO może zapewnić oszczędność energii około 2 % przy obciążeniu 90 %, a standardowo do 5% oszczędności w całym zakresie obciążenia.

  4. Energooszczędne łagodzenie harmonicznych
  Nasza unikalna przetwornica częstotliwości VLT® Low Harmonic Drive ze zintegrowanym filtrem AAF oferuje sprawność energetyczną o 1–2% lepszą niż tradycyjna przetwornica AC z technologią Active Front End. Funkcja uśpienia przy niskim obciążeniu umożliwia dodatkowe oszczędzanie energii.

  5. Optymalne sterowanie wszystkimi silnikami
  Zdolność przetwornicy częstotliwości VLT® AQUA Drive do wydajnej pracy z różnymi rodzajami silników dostępnymi na rynku umożliwia użytkownikom swobodny wybór między dostawcami silników. Jednym z najnowszych udoskonaleń jest obsługa silników PM wysokiej prędkości. Wyjątkowa technologia sterowania VVC+ firmy Danfoss idealnie nadaje się dla turbo dmuchaw wysokiej prędkości korzystających z silników PM, oferując od 0,5 do 3% dodatkowej oszczędności energii w porównaniu z wykorzystaniem tradycyjnych przetwornic AC.

  Oszczędności instalacyjne i łatwość obsługi

  Oparta na naszym wieloletnim doświadczeniu z pierwszym wprowadzonym na rynek napędem dedykowanym dla zastosowań wod.-kan., nowa generacja napędów VLT® AQUA Drive oferuje wysoce sprawne i skuteczne rozwiązanie, które, w porównaniu z tradycyjnymi przetwornicami AC, zapewnia oszczędność kosztów większą o 10~20%.

  Osiem powodów związanych z oszczędnościami instalacyjnymi, dla których warto wybrać nową VLT® AQUA Drive

  1. Zajmuje mniej miejsca
  Unikalne połączenie przetwornicy częstotliwości Danfoss VLT® Low Harmonic Drive ze zintegrowanymi filtrami AAF, możliwość szeregowej instalacji przetwornicy częstotliwości VLT AQUA Drive nowej generacji i niewielkie rozmiary składają się na zajmujący bardzo niewiele miejsca pakiet w przypadku instalowania pełnego rozwiązania.

  2. Bezpośrednia instalacja na zewnątrz
  Standardowo firma Danfoss oferuje przetwornice AC  w obudowie IP66/NEMA 4X. Oprócz wygody ulokowania przetwornicy, na przykład, blisko pompy, zmniejsza to koszty kabli, eliminuje zapotrzebowanie na klimatyzację i obniża koszty sterowni.

  3. Możliwość używania długich kabli w standardzie
  VLT® AQUA Drive nie wymaga dodatkowych elementów i zapewnia bezproblemowe działanie z kablami ekranowanymi o długości do 150 m lub nieekranowanymi o długości do 300 m.

  4. Inwestycje w klimatyzację mniejsze o nawet 90%
  Unikalny system wykorzystujący dedykowany tylny kanał chłodzenia pozwala zmniejszyć nawet o 90% nakłady na systemy wentylacji i chłodzenia potrzebne do usuwania ciepła z przetwornicy AC. 

  5. Zintegrowane rozwiązania do ograniczania harmonicznych
  VLT AQUA Drive jest standardowo dostarczana ze zintegrowanymi rozwiązaniami do ograniczania harmonicznych do poziomu THDI ok. 40%. Zapewnia to oszczędność miejsca i kosztów, jednocześnie ułatwiając instalację.

  6. Zabezpieczenie płytek drukowanych w standardzie
  Od mocy 90 kW VLT AQUA Drive jest standardowo oferowana z dodatkową powłoką płytek drukowanych w klasie 3C3, zapewniającą jeszcze dłuższy czas eksploatacji nawet w agresywnych środowiskach ściekowych.

  7. Łatwe uruchomienie
  Zarówno z przetwornicą częstotliwości 0,25 kW, jak i 2 MW i innymi dostajesz ten sam panel sterowania z lokalnym językiem, nową funkcją SmartStart i wieloma innymi funkcjami oszczędzającymi czas.

  8. Zaprojektowana na co najmniej 10 lat eksploatacji
  Dzięki wysokiej jakości komponentom, maksymalnemu ich obciążeniu na poziomie 80%, wytrzymałości i inteligentnemu odprowadzaniu ciepła zmniejszającemu osadzanie się kurzu na płytkach, wyeliminowana została konieczność rutynowych zaplanowanych wymian części, na przykład kondensatorów elektrolitycznych i wentylatorów.

  Niedoścignione dopasowanie do wszystkich aplikacji wodnych

  Danfoss Drives jako pierwsza wprowadziła dedykowane przetwornice AC przeznaczone wyłącznie dla branży wodno-ściekowej. Cała gromadzona latami fachowa wiedza dotycząca zastosowań została wykorzystana do stworzenia nowej przetwornicy VLT AQUA Drive oraz zapewnienia wielu korzyści w obrębie całego okresu jej żywotności.

  VLT® AQUA Drive to doskonały wybór dla wszystkich zastosowań w branży wod.-kan. Jest łatwa w użyciu, elastyczna i niezawodna. W przypadku wszystkich warunków roboczych, od przekazania do eksploatacji po zatrzymanie, Twój majątek chronią specjalnie zaprojektowane funkcje oprogramowania. Funkcje te obejmują zapobieganie udarom hydraulicznym, zmniejszenie kosztów konserwacji pomp i dmuchaw oraz dodatkowe oszczędzanie energii w porównaniu z tradycyjnym sterowaniem przetwornic AC.

  Nowe napędy VLT AQUA zapewniają urządzeniom z elementami obrotowymi najlepszy możliwy okres eksploatacji, przy najniższym zużyciu energii i minimalnych kosztach konserwacji.

Polub nas

Chcesz nas poznać?

Obserwuj nas na profilach społecznościowych

Nasze witryny internetowe na